Akşam Yemeği / The Dinner / I nostri ragazzi Fragman


Akşam Yemeği (The Dinner / I nostri ragazzi) filminin fragmanı yayınlandı!

Herman Koch’un “The Dinner” kitabından esinlenmiş olan bu çarpıcı ve etkileyici film hepimize şunu soruyor: Çocuğunuz bir suçluysa, onu koruyabilmek için ne kadar ileri gidebilirsiniz?

Birbirinden çok farklı iki erkek kardeş hayatlarında çok farklı seçimler yapmışlardır: Massimo popüler bir avukattır, Paolo ise pediyatristtir. İki erkek kardeş ve eşleri, ayda bir kez lüks bir restoranda akşam yemeği için buluşurlar. Akşam, bir yandan çatal bıçak sesleri arasında ağız dolusu yemek yerken bir yandan da kibar konuşmalar ve nazik mırıldanmalarla devam eder. Fakat bu boş konuşmaların arkasında söylenmesi gereken korkunç bir şey vardır. Her yeni zoraki gülümseme ve her yeni tabakta bıçaklar bilenir.

İki çiftin de çocuğu vardır. Ama bu iki genç, korkunç bir olaya karışmıştır. Polis soruşturmasına neden olan ve huzuru kaçıran bu eylem aileleri zor durumda bırakmıştır. Yemekteki sohbet bir doygunluğa ulaştıktan sonra konuşma, sonunda çocuklara gelir. Nezaket, dostluk ve hatta kardeşlik paramparça olurken, iki çift de sevdiklerini koruyabilmek için ne kadar ileriye gidebileceklerini göstermeye hazırdır…

1362
01:27