Asfalt Çiçekleri Fragman


Asfalt Çiçekleri filminin fragmanı yayınlandı!

Yönetmenliğini Kamil Koç’un yaptığı “Asfalt Çiçekleri” isimli sinema filmi Roll Caption dağıtımıyla sinemalarda gösterime giriyor.

Eskimez film tarafından yapımı gerçekleşen, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Selçuk Belediyesi, Ulusoy Osmancık Asya dinlenme tesisleri tarafından desteklenen filmin çekimleri, İstanbul, İzmit, Osmancık, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, İzmir, Selçuk ve Konya’da tamamlandı.

“Asfalt Çiçekleri” genç bir ressamın arayış hikayesini anlatan, arayan, aranılan ve yalnızlık denkleminde bir yol filmidir.

Hasan, eşyanın sınırları ile kendi sınırları arasında varoluşsal ilişki kuran genç bir ressamdır. Haifa ise Fransa’da göçmen olarak yaşayan ve kendi köklerini aramak için doğuya etnik müzik yolculuğuna çıkan “Asfalt Çiçekleri” adlı sokak müzisyenlerinin solistidir.

Hasan ve kız arkadaşı bir gece evlerinin yakınındaki üst geçitte şarkı söyleyen Haifa ve arkadaşlarıyla karşılaşır. Bu karşılaşma Hasan’ın hayatında önemli bir dönüm noktası olur. Kendisini anlayacak kızı bulduğunu düşünen Hasan, Haifa’yı Türkiye sınırları içinde takibe başlar.

Hasan’ın dijital fotoğraf sanatçısı kız arkadaşı Elif de bu yolculuğa cep telefonu takip uygulaması ile katılır.
Arayan, aranılan ve yalnızlık arasındaki ilişki üzerine kurulu bir yol filmidir Asfalt Çiçekleri.

Asfalt Çiçekleri, 21 Kasım’da sinemalarda!

1287
02:02