Can Tertip Fragman


Can Tertip filminin fragmanı yayınlandı!

Şakir (Ümit Erdim) Sultanahmet Eminönü bölgesinde hanutçuluk yaparak hayatını kazanmaya çalışan biraz da sahtekar bir tiptir. Ankaralı Gülden isimli bir pavyon şarkıcısıyla ilişkisi olsa da diğer kadınlardan asla uzak duramaz. Başı her sıkıştığında ise ablası ve eniştesinin yanına kaçar. İlyas (Volkan Demirok) ise bir böbreğinin küçük olması nedeniyle her askerlik muayenesinden erteleme alan saf bir Anadolu çocuğudur. Köyde çürük raporlu biri olmak tüm hayatını etkileyeceği için, askerlik şubesindeki son muayenesinde intihar girişiminde bulunarak kendini zorla askere aldırır. Mutludur…

Bütün hayatını aylaklıkla geçiren Şakir ve kendisini askerliğe adayan İlyas’ın yolları aynı asker ocağında kesişir. Kısa zaman sonra Şakir, İlyas’ın saf özelliklerinin farkına varır ve onu kullanmaya başlar. Tesadüf eseri askeriyeye konsere gelen Ankaralı Gülden’le karşılaşmaları da tam bir sürpriz olur. Konser sırasında Şakir’i sinirlendirmek isteyen Gülden saf İlyas’a cilve yapar ve İlyas bir anda Gülden’e aşık olur. Bu arada beklenmeyen bir ziyaretçi ikisinin de hayatlarını değiştirir. Nizamiyeye, asker ziyaretine gelen Rüstem’dir. Cep telefonunu Şakir’e verir ve bir video izletir. Videoda, Şakir’in ablası Şenay ve eniştesi Kemal vardır. Rüstem borcunu ödemesi için Şakir’e 15 gün verir. Şakir panik halindeyken, İlyas’ın köyde kendisine ait saklı bir parası olduğunu öğrenir ve parayı alabilmek için İlyas’ı askerden firar etmeye ikna eder. Annesi ölümcül hasta olan Gülden’e para gerekmektedir. Bu parayı da aşk sarhoşu olmuş İlyas verecektir.

İkili askeriyedeki baş belası komutanları Yüzbaşı Yılmaz’ın makam arabasını gasp ederek askerden kaçarlar. Durumu kendisine yediremeyen Yüzbaşı Yılmaz da onların peşine düşer.

Şimdi, İstanbul yollarında Şakir ve İlyas için büyük macera başlar.

Can Tertip, 18 Eylül 2015 tarihinde sinemalarda!

2021
02:09