İnsanları Seyreden Güvercin / A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence / En duva satt på en gren och funderade på tillvaron Fragman


İnsanları Seyreden Güvercin / A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence / En duva satt på en gren och funderade på tillvaron filminin fragmanı yayınlandı!

İsveç sinemasının usta yönetmenlerinden Roy Andersson’un “İkinci Kattan Şarkılar” ve “Siz, Yaşayanlar” filmlerinin ardından çektiği “yaşayanlar” üçlemesinin son filmi İnsanları Seyreden Güvercin, geçtiğimiz ay Venedik Film Festivali’nde büyük ödülü alarak bütün dikkatleri üzerine çekti. Çağdaş zamanların Don Kişot ve Sanço Panza’sı gibi iki gezgin satıcıyı izleyen film, günümüzün, geçmişin ve geleceğin karmakarışık dünyasına absürd ve bir o kadar da gerçekçi bir bakış atıyor. Film, bize yaşamın ihtişamını, insanoğlunun kırılganlığını, içimizdeki mizahı hatırlatıyor; tıpkı bir ağacın dalına tünemiş ve bizleri seyreden bir güvercin gibi.

İnsanları Seyreden Güvercin / A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence / En duva satt på en gren och funderade på tillvaron, 26 Aralık’ta sinemalarda!

1089
01:33