Tabula Rosa Teaser


Tabula Rosa filminin teaser’ı yayınlandı!

Şehir keşmekeşi içinde garip bir dalgınlıkla yürümekte olan kadın. O esnada oradan geçmekte olan bir adam, kadını mutlak bir kazadan kurtarmıştır.

Kadının elinde bir çanta dolusu para vardır. Adamın adı Sinan’dır. Bir lokanta sahibidir.

Kadın’ın adı ise Rosa’dır. Ama kendisi ne adının Rosa olduğunu, ne de elindeki bir çanta dolusu paranın nereden geldiğini bilmemektedir. Çünkü Rosa geçici bir bellek yitimi yaşamaktadır. Kahramanımız Sinan ve paralı kadın bu dünyada pek de sık rastlanmayacak bir şekilde birbirlerine güvenirler, dost ve sırdaş olurlar. Daha da öteye geçerek birbirlerine aşık olurlar.

Ancak yaşadıkları neredeyse imkansız bir aşktır.

Çünkü şu anda bunu bilmese de, Rosa ermeni bir ailenin avukat kızlarıdır ve nişanlısı Garbis ile evlilik hazırlıkları içindeyken bu duruma düşmüştür.

Öte yandan annesini ve babasını bir ay arayla, art arda kaybedip bu dünyada yapayalnız kalmış olan Sinan da edebiyat fakültesinden mezun, yazar olmayı hayal eden bir adamken, babadan kalma dükkânı işleterek ayakta kalmaya çalışmaktadır. Rosa hayatına hoş gelmiş safalar getirmiştir.

Rosa’nın ailesi kızlarını bulduğunda Sinan suçlu duruma düşer. Alıkonulan bir kız ve kayıp yüklü miktarda bir para vardır.

Şimdi Rosa hem sevdiği adamı hem de kendi aşkını kurtarmak için zorlu bir mücadelenin içinde bulacaktır kendini.

Sinan ve Rosa Farklı zihniyetlerin ve önyargıların içinde, sorumluluk ve zorunluluklarını aşıp birbirlerine kavuşmayı başarırlar. Üstelik onları buluşturan kader, Rosa’nın babaannesi Mari ile kayıp ikiz kardeşi Saadet’in buluşmasına da vesile olmuştur.

Tabula Rosa, 05 Ocak Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT 1’de!

1542
00:30