Yolunda A.Ş. Çinçin Bağları Hikayesi Fragman


Yolunda A.Ş. Çinçin Bağları Hikayesi filminin fragmanı yayınlandı!

Sinema sektörü hareketli günler geçiriyor. Yıllık sinema izleyici sayısının 60 milyonu aştığı, çekilen film sayısının 100’ün üzerine çıktığı bir döneme girildi. Bunların arasında sektörün kalbi durumundaki İstanbul’un dışında kalan, “yerel” üretimlerin de sayısı artıyor. Üzerine yazılan kitaplar, çekilen filmler ve karakterlerle Ankara, belki de bu yerellerin içinde en popüler olanı.

Geçtiğimiz yaz aylarında, Ankara’nın en bilindik ve en eski gecekondu mahallelerinden Çinçin Bağları Mahallesi, Kemal Sunal’ın başrolünde oynadığı “Düttürü Dünya” projesinden sonra ikinci kez, bir sinema filmine ev sahipliği yaptı. Neredeyse tamamı Ankaralı bir ekibin, Türkiye’nin ilk profesyonel web dizisi olarak başlattıkları ve alanında fenomen olan “Yolunda A.Ş.” projesi, Çinçin Bağları Mahallesi’nde yaşayan halkın da doğrudan desteği ve katkısıyla beyaz perdeye aktarıldı. Ülkenin farklı coğrafyalarında yaşanan toplumsal sorunları, Çinçin Bağları Mahallesi üzerinden, gerçekçi bir üslupla aktarmayı hedefleyen filmin ismi, “Yolunda A.Ş. Çinçin Bağları Hikâyesi”. Film, Ankara’yı ve Ankaralıyı son dönemde çizilen profillerin dışına taşıma noktasında iddialı.

Çinçin Bağları Mahallesi’nde yaşayan üç gencin, mahallenin ortak sorunlarına çözüm bulma mücadelelerini konu edinen sinema filmi, kendine has jargonuyla, gerçekliğe oldukça yakın ve gerçek karakterleriyle, 90’lar sonrası yapılan komedi filmlerinin aksine, “kara mizah” tonuyla, sinema dünyasına yeni bir soluk kazandırmayı amaçlıyor.

Cezmi Baskın, Tuna Orhan, Defne Yalnız, Hüseyin Elmalıpınar ve Gökay Müftüoğlu gibi deneyimli, ünlü oyuncuları da kadrosunda barındıran filmin senaryosunu Hasan Göktaş yazdı. Yapımcılığını Han Yapım’ın üstlendiği “Yolunda A.Ş. Çinçin Bağları Hikayesi” sinema filminin yönetmeni Emre Budak. Filmin başrollerini ise Erdağ Yenel, İbrahim Aymergen ve Emre Budak üstleniyor.

Yolunda A.Ş. Çinçin Bağları Hikayesi, 01 Mayıs 2015 tarihinde sinemalarda!

2573
02:10