“Armageddon Enfeksiyonu (2009)” Filmi Ne Hakkında?

Rate this post

Armageddon Enfeksiyonu (2009) Filmi Ne HakkındaSitges Etkinliğinin şu anki akşamdan kalmasıyla birlikte, şu anda yarışmanın programında sunduğu önermelerden birkaçı ekranlarımızda görünmeye başlıyor. Son zamanlarda Yetkililer Bölgesinin mutlak galibi olan Moon by Duncan Jones’un sırası geldiyse, şu anda Katalan debutants Àlex’in yanı sıra David Pastor’un sırası geldi. Àlex’in Sıra Dışı için aldığı Sundance Kutlamalarında en iyi Küresel Kısa Film ödülünü kazandıktan sonra, kardeşler aslında düşük bütçeli bir korku hikayesi, basit bir olay örgüsü ve aynı zamanda verimli bir hazırlıkla Amerikan yolculuğuna çıktılar. 28 days later, Soy leyenda veya la Española [Rec] gibi aşağıdaki öncü filmlere uyarak, olay örgüsünün öncülü, insan ırkını yok etme prosedüründe olan tehlikeli bir virüsten başlıyor.

Bir yol hareketi olarak tasarlanan Infected (2), salgının ilerlemesine ve ayrıca medeniyetten uzak bir sığınak arayan dört çocuğun hayatındaki değişikliklere tanıklık etmeye çalışıyor. Yollarını kesişen çeşitli bireylerle geliştirdikleri ilişkilerle, yönetmenler ilgilerini kendi odyssey’lerinin psikolojik yönlerine odaklarlar. Bu unsurda (Taşıyıcılar) “çok daha mantıklı” bir bölge bulmaya çalışan bariz ve etkili çözümlerden uzaklaşır. Ve senaryoyu Grip salgınına dayandırmaktan çok daha makul ne olabilir? Papaz kardeşler uzun metrajlı filmlerini çekerken çok az veya neredeyse hiçbir şey aslında popüler görüşün ötesine geçmemiş olsa da, her iki sigorta da aslında bu virüs için bir ilham kaynağı olarak öngördükleri sonuçlardan ilham aldıklarını iddia ediyor. Bununla birlikte, film, hikayeyi doğru bir şeye dönüştüren öncekilerden ayrılmaya özen göstermez, ancak dayanıklılığı yoktur. Son derece anarşik bütçe planlarına yakın olan Kontamine (Sağlayıcılar), faaliyet gerçekleştikçe nihai sonucun azalmasına rağmen, belirli ve aynı zamanda son derece ilginç seçenekleri (360 derecelik başlangıç gibi) benimseyen, uzun bir yöntemi olan iki yepyeni film yapımcısının gidebilme yeteneğine işaret ediyor.

“Armageddon Enfeksiyonu (2009)” Filminin Özeti

4 genç okyanusa giden bir karayoluyla yönlendirilir, ancak yolculuğa çıkmazlar – dünyanın sonundan ayrılmaya çalışırlar… İnsan türü ölümcül bir virüs tarafından korkutulur. Kimse güvende değil. Salgından kaçmaya çalışmak için Danny, kardeşi Brian, sevgilisi Bobby ve bir okul arkadaşı Kate, Güneybatı Amerika’nın başında.Bir çocukluk anısına dayanan Danny, Meksika Körfezi’ndeki uzak bir internet kullanıcısı sahil şeridinde korunduğuna ikna olmuştur. Mülteciler, dünyanın yeniden canlanması beklentisiyle ikamet etme yeteneğine sahip olmalıdır. Kuralları basit: sadece ikinci yolları takip edin ve masrafları ne olursa olsun diğer insanlarla görüşmekten kaçının. Yine de, devam ettikçe, hayallerindeki hayatta kalma, hiçbirinin yapmak istemediği seçimlere çarpıyor. Yakında, enfeksiyonun her insanda yaşayan karanlık taraftan daha tehlikeli bir şekilde kaybolduğunu keşfederler. Sağlayıcılar Korkunç derecede zararlı bir virüs aslında Gezegenin her yerine yayıldı ve nüfusun çoğunluğunu yok etti. Henüz kontamine olmamış dört genç, salgın geçene kadar sığınmak amacıyla Meksika Körfezi’ndeki izole bir plaja gidiyor. Onların en büyük kaygısı, onları kirletebilecek diğer insanlarla yöntemlerini yerine getirmektir.

Armageddon Enfeksiyonu (2009) Filminin ÖzetiBu nedenle, arabaları ayrı bir karayolunda bozulduğunda, kesinlikle sadece kontamine olmuş gençlerle, kana susamış doktorlarla veya vicdansız yağmacılarla karşılaşmaları gerekmeyecek, aynı zamanda en önemlisi aralarında meydana gelen artan güvensizlikle karşılaşacakları umutsuz bir hayatta kalma mücadelesi başlayacaktır. Korkunç derecede zararlı bir virüs aslında Gezegenin etrafına yayıldı ve nüfusun çoğunu yok etti. Henüz enfekte olmamış dört genç, salgın geçene kadar yuva yapmak amacıyla Meksika Körfezi’ndeki izole bir plaja gidiyor. Birincil kaygıları, onları enfekte edebilecek diğer çeşitli insanlarla kendi imkanlarıyla buluşmaktır. Bu nedenle aracınız ayrı bir otoyolda bozulduğunda kesinlikle başlayacaktır. Salgından kurtulmaya çalışmak için Danny, kardeşi Brian, ortağı Bobby ve bir kurum arkadaşı Kate, Amerika’nın Güneybatısına gider. Bir çocukluk anısına dayanan Danny, Meksika Körfezi’ndeki sörfçüler için kesinlikle uzak bir kumsalda sığınak bulacakları konusunda cesaretlendirilir. Mülteciler, dünyanın yeniden canlanmasını beklerken orada yaşayabilecekler. Düzenlemeleri basittir: sadece ikincil yollar izleyin ve diğer çeşitli insanlarla herhangi bir şekilde aramaktan kaçının maliyetler. Bununla birlikte, ilerledikçe, hayal ettikleri hayatta kalma, hiçbirinin kabul etmeyeceği kararlara yol açacaktır.

“Armageddon Enfeksiyonu (2009)” Filminin Değerlendirilmesi

Tanıklığım, kardeşler David ve ayrıca Álex Priest, Amerika Birleşik Devletleri’nde çekilen ve sınırları aşmayı ve aynı zamanda yeteneklerini ihraç etmeyi içerdiğinde yeni nesil ispanyol yönetmenlerin değerini bir kez daha gösteren bu kıyamet filmi ile ilk uzun metrajlı filmlerini yapıyorlar. Gerilim ve korku ile başa çıkmak için.korku filmleri. İlk önce Juan Carlos Fresnadillo, Rodrigo Cortés veya Jaume Collet-Serra olsaydı, şimdi de Gonzalo López-Gallego, F. Javier Gutiérrez, Luiso Berdejo veya Rahip kardeşlerin kendilerini buluyoruz. ‘Servis Sağlayıcılarda (Enfekte)’, 4 karakter, nüfusun çoğunu gerçekten ortadan kaldıran geçirgen bir pandemi patlak verdikten sonra havanın nefes alabileceği bir yere gitmeye çalışır. Denetçiler, birincil dörtlünün amaçsız kaçışından ve yolculukları boyunca yaşadıkları olaylardan başlayarak hayatta kalma filminin zamansız kalıplarından yararlanırlar. Belki de klişe doğası, inanılmaz derecede kısıtlanmış bir filmin tek dezavantajıdır. Ailelerin bu film hakkında anlaması gerekenler: Ebeveynler, durdurulamaz bir işkence enfeksiyonunun bu talihsiz hikayesinin, periyodik ölü / çürüyen cesetlerle güçlü bir umutsuzluk ve kıyamet ortamına sahip olduğunu bilmelidir (büyük bir kalıntı yığını göründüğü tek zaman, hepsi opak torbalarda hapsedilir).

Şiddet, bazıları yakın çevrede kan gerektiren çok sayıda çatışmadan oluşuyor. Küfür PG-13 derecedir, biri F kelimesini kullanır. Boyfriend-girlfriend’in ana karakterleri şüphesiz cinsel olarak enerjikti, ancak gerçekte hiçbir seks ortaya çıkmadı. Belli ki, anneler ve babalar ölüme terk edilmişler ve kaderinde ölüm olan küçük çocuklar görüyoruz. Birincil karakterler holiganlık, sarhoşluk ve dikkatsizlik eylemlerine adanmıştır. Durdurulamaz ve ölümcül bir veba virüsü, garip ama aslında Asya’dan geldiği ima edilen, bir kişiden diğerine nefes almanın yanı sıra dokunarak bulaşan, tüm dünyada insanlığı perişan etti. Bu film yayınlandığında çoğu insan öldü, örgütlü bir kültür kalmadı ve herkes de kendisi için. Üniversite kardeşleri Brian (Chris Pine) ve küçük kardeşi Daniel (Lou Taylor Pucci) ve ayrıca kız arkadaşları, görünüşe göre Meksika Körfezi’nde, Brian’ın yanı sıra Daniel’in sörf tahtalarıyla olan sıkıntıyı bekleme stratejisinin olduğu, iyi hatırlanan bir gençlik sahil oteline kaydırılmış bir araba kullanıyorlar. Bununla birlikte, diğer yayılımlarla karşılaştıklarında, genellikle zararlı kurtulanlar, enfeksiyon, aldatma ve ayrıca ıstırap dörtlüyü parçalara ayırır.

Armageddon Enfeksiyonu (2009) Filminin DeğerlendirilmesiDavid ve Álex Priest kardeşler, ABD’de çekilen bu kıyamet filmiyle, sınırları aşma ve kategori filmlerinde gerilim ve korku ile başa çıkma becerilerini dışa aktarma konusunda yeni nesil ispanyol süpervizörlerin değerini bir kez daha gösteren işlevsel film lansmanını yapıyorlar. İlk önce Juan Carlos Fresnadillo, Rodrigo Cortés veya Jaume Collet-Serra olsaydı, şu anda ek olarak gonzalo López-Gallego, F. Javier Gutiérrez, Luiso Berdejo veya Rahip kardeşlerin kendilerini bulun. ‘Taşıyıcılarda (Enfekte)’ dört karakter, halkın çoğunluğunu öldüren bulaşıcı bir pandemi patlak verdikten sonra havanın nefes alabileceği bir yere gitmeye çalışır. Denetçiler, ana dörtlünün amaçsız kaçışından ve ayrıca yolculukları boyunca yaşadıkları olaylardan başlayarak hayatta kalma filminin klasik kalıplarını kullanırlar. Muhtemelen güncelliği, karakterlere istisnai bir psikolojik muameleyle son derece ayık bir filmin tek suçlu dezavantajıdır ve iklimsel bir adaletsizliği, bir dünyada dolaşan varlıkların soluduğu kadar sağlıksız ve aynı zamanda tehlikeli hale getirebilir. ortadan kaybolmak üzere.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz