Kaptan Amerika: İlk İntikamcı Film İncelemesi

Rate this post

Kaptan Amerika İlk İntikamcı Film İncelemesiYönetmen, kaslı ve ulaşılması zor bir sembol olan kişiliğinden önce asla teslim olmaz ve aynı zamanda ona göründüğünden çok daha az pürüzsüz, gerçek, cesur ve aynı zamanda dikkat çekici bir yörünge sunmak için her türlü çabayı gösterir. İlk başta histerik vatanseverliğe sahip bir tuhaf olan Steve Rogers (Chris Evans), köktenciliğe yaklaşan, neredeyse rahatsız edici bir sinir için kesinlikle seçilecek. Onu kesinlikle hayallerinin süper askeri değil, aynı zamanda adil bir canavar, grotesk ve aynı zamanda hantal bir sembol yapacak inanılmaz bir fiziksel dönüşüme bağlı kalacak. Yörüngesinin bu aşaması, alay konusu altında Joe Johnston’un daha önce konserve ettiği en parlak ve en zenginler arasında yer alan bir dizi sırasında vurgulanır.

Steve ancak aşağılandıktan ve ardından bir propaganda hedefine düşürüldükten sonra bir savaşçı, sonra bir kahraman olabilir. Sadece fedakarlıkla başarabileceği bir koşul, sonuncusu daha da korkunçtur çünkü bundan sonra kesinlikle savaşçı bir ufaklığın durmuş çalışma hayatından çok daha fazlasını kaybedecektir. EN İYİ İNTİKAMCI? Bu adamı zamansız ama inanılmaz derecede birleştirici bir kaderle somutlaştırmak için Chris Evans en iyisidir. Bazen dokunaklı, kısıtlanmış, kırılgan, komik olduğu kadar hırçın da bir kahraman besteliyor. Ancak yalnız değil, Tommy Lee Jones’tan Hayley Atwell’e kadar tüm oyuncular uyum içinde. Hugo Weaving, olağanüstü bir makyajın yanı sıra unvanın Kaptanı ile ilgili olarak kendisine bağlanan bir sahnelemenin de yardımıyla kanı amansız bir zulümle donduruyor. Tek yapması gereken, portresini anlamaktan sorumlu talihsiz bireyin dehşete kapılmış gözlerinin altında, sahnelerin arkasında yerini alan Kırmızı bir Kafanın çekimi. lezzetli bir zevk bizi istila et.

Yine de normalde etkili olan aksiyon sahnelerinin yardımımızı o kadar fazla kazanmadığı için üzgünüz. Ne çeşitlilikleri ne de efsanevi resimleri yoksa, eşleşmek için çalışmayı bıraktıkları sürümleri sık sık harekete geçirirler. Bu nedenle şirketimiz, Joe Johnston’un efsanevi Indiana Jones motosiklet kovalamacası ve son Haçlı Seferi ile başa çıkacağına dair bir avuç klişe için inanıyor, ancak önemli şeyleri bir çorba kaşığı iki vuruşta gönderiyor, sanki korkuyormuş gibi. meydan okuma. Tam olarak aynı stres, kısa olduğu kadar klas olan bir tren grevi boyunca gerçekten hissedilir ve bu da müşteriyi kesinlikle aç bırakır. Bununla birlikte, bu (küçük) testosteron eksikliği sizi bırakmamalıdır. Birçok yönden, Kaptan Amerika: İlk intikamcı en iyi süper kahraman filmlerinden sadece biri. Ayrıca modern X-Men: The Start ile Christopher Nolan’ın Kara Şövalyesine heyecan verici bir kontrpuan oluşturuyor. Arka Planın yeniden canlandırılmasına, efsanevi ve hayal edilen 20. yüzyılın yeniden okunmasına katkıda bulunur. Buz gibi bir natüralizme tahammül edecek, umutsuzluğun ipuçlarıyla kaçınılmaz olarak şimdiki zamandan çok daha garip olan bir geçmişin bu yeniden keşfi, derinden yer değiştiriyor.

Kaptan Amerika: İlk intikamcı

Wonder’s Captain America: The First Avenger, Steve Rogers’ın kendisini Kaptan Amerika olarak adlandırılan Süper bir Askere dönüştüren deneysel bir programa katılmaya gönüllü olduğu Wonder Evreninin başlangıcına odaklanıyor. Günümüzde Kutup dairesinden bilim adamları, kanat şeklindeki büyük bir uçağın gizli enkazını ortaya çıkarıyorlar. Uçağın içini incelerken, bilim adamlarından ikisi kırmızı, beyaz ve mavi desenli buzlu dairesel şeyler keşfetti. Mart 1942’de, Johann Schmidt liderliğindeki HYDRA güçleri, Norveç’in Tønsberg kentinde, Tesseract olarak bilinen ve muazzam güçlere sahip garip bir gezegensel eser bulmaya çalışan bir kaya kilisesine girer. Gerçek Tesseract’ı ortaya çıkardıktan sonra Schmidt, onu koruyan kilisenin bekçisini ve kasabadaki diğer tüm sakinleri öldürdü. 1943’te Steve Rogers, kırılgan fiziksel görünümü ve çok sayıda sağlık sorunu nedeniyle çeşitli askere alma işyerlerinde sayısız girişime rağmen, İkinci Dünya Savaşı Muharebeleri alanındaki askeri çözüm nedeniyle bir kez daha reddedildi. Bucky Barnes ile Stark Sergisine katılırken, Rogers kendini bir kez daha sarmaya çalışır. Rogers’ın Barnes ile savaşa yardım etme arzusuyla ilgili konuşmasına kulak misafiri olduktan sonra, Abraham Erskine, Rogers’ın Stratejik Bilimsel Kitap tarafından Erskine, Chester Phillips ve ayrıca Peggy Carter’ın rehberliğinde yürütülen bir “süper asker” deneyi olan Project Regeneration için aday olarak işe alınmasına izin verir.

Kaptan Amerika İlk intikamcıStandart eğitim sırasında Phillips, Erskine’in davalarından Rogers’ın tedavi için en iyi kişi olduğuna ikna olmaz, ancak Rogers’ın fedakar bir cesaret eylemi gerçekleştirdiğini gördükten sonra yumuşar. Terapiden önceki gece Erskine, Rogers’a Schmidt’in tedavinin nesnel bir varyasyonundan geçtiğini ve içsel güç tutkusu ve sonunda “üstün bir adam” olma konusundaki kararlılığının bir sonucu olarak olumsuz yan etkilere maruz kaldığını açıklar. Yine de Rogers’ı, Rogers’ın doğal olarak harika bir adam olduğunu düşündüğü ve aslında tüm hayatı boyunca zayıf olduğu için kesinlikle elde edeceği dayanıklılığa saygı göstermeyeceği için onu seçtiği için teselli ediyor. Avrupa’ya geri döndüğünde, Schmidt ve Arnim Zola, cihazları arasında Zola’nın gelişmelerine güç sağlamak için gücü kullanmak amacıyla Tesseract’ın enerjilerini başarıyla kullandı. Bu sırada Erskine’in yerini bulan Schmidt, onu öldürmesi için bir suikastçı gönderir. New York’ta Erskine, Rogers’ı süper askerin terapisine tabi tutar, ona Süper Askerin Ürününün enjekte edildiği ve ayrıca “vita ışınları” verildiği eşsiz bir alanda onu memnun eder. Rogers uzaydan daha uzun ve aynı zamanda gelişmiş bir gövdeyle çıkıyor. Deneyin başarısına tanık olduktan sonra katılımcılardan biri, katil Erskine’i kovan Schmidt’in suikastçısı Heinz Kruger oldu. Kruger, Süper Asker Serumunun son şişesini alır ve New york sokaklarındaki tesisten kaçar.

Kaptan Amerika’nın Kökeni: İlk İntikamcı

Kaptan Amerika'nın Kökeni İlk İntikamcıŞaşkınlıkla, diğer çizgi roman yazarlarından daha büyük, uyum sağlayacak kafa karıştırıcı bir süper kahraman varsa, budur. Bir ülkenin ve aynı zamanda hor görüldüğü kadar beğenilen bir toplumun gerçek bir simgesi olan 2. Dünya Savaşı’nın bu hayali kahramanı, Joe Simon’ın yaratıcılığından ve ayrıca yayıncı Timely Comics (future Marvel) adına Jack Kirby’nin fırçalarından kaynaklandı. birden fazla cesareti kırıldı ve defalarca düşünüldüğü düşünülüyordu. maceralarının büyük ekrandaki uyarlamaları kesinlikle 1979’dan kalma iki korkunç televizyon sinema filmine ve ayrıca 1990’dan kalma ucuz bir B koleksiyonuna indirgenecekti. Ancak bu, Iron guy’ın başarılarına ve gerçekçi bir şekilde en üst düzey Avengers filmine yol açacak olan Thor’un takibine dayanmadan oldu.

Ve ayrıca Avengers’ın her zaman Kaptan Amerika’yı iddia ettiğini söyleyen kahraman, büyük grubun liderinden ne çok ne de az. Bu nedenle, üst gövdeye dikilmiş yıldızlarla süslenmiş pankartla askerin yeni bir filme alınmış macerasını kurmada başarılı olmak zaman ve her zamankinden daha önemliydi. Ve böyle bir firmanın başındaki Joe Johnston (Wolfman, Jumanji) kalitesinde bir direktörün haberiyle, kalbinde güçlü bir servis teknisyeninin yanı sıra canlı bir macera vaadine sahip olmanın garantisiydi. Sonucu gördüğünüzde, henüz düşünmenize yardımcı olamazsınız, Johnston temelde işin erkeğiydi, aksi takdirde ihtiyat erkeğiydi. Kuşkusuz, superb Skies d’october’in süpervizörü, kaynak ürünü başka hiç kimse gibi nasıl ele geçireceğini anladı ve (iki senaristin yardımıyla) hatasız bir pembe dizi, bizim gibi bir yolculuk filmi yaptı. değil yıllardır görülüyor. Çünkü onun Jurassic park 3’ü ve özellikle de aslında Roketçisi. Kaptan Amerika: İlk İntikamcı bizi Marvel kozmosunun ilk yıllarına geri götürüyor. Hasta ve utangaç Steve Rogers, onu Kaptan Amerika olarak adlandırılan Süper Bir Askere dönüştürecek deneysel bir programa katılmaya gönüllü olur. Bucky Barnes ve Peggy Carter ile ittifak kurarak, güçlü Kızıl Kafatası liderliğindeki kötü HYDRA şirketine kesinlikle meydan okuyacak. İLK AKINCI.

Seri, kelimeler çıktı! Sinematik öncüsü Lucas’ın yanı sıra Spielberg tarafından üretilen ve neredeyse 30 yıldır deneyim terimini tek başına simgeleyen belirli bir ekskavatör olan bölümleri olan bir tarz. Bunun dışında bugün, ünlü Dr. Jones’un önümüzdeki yıllarda (ve filmlerde) ilgi odağını çalma riskiyle karşı karşıya kalması gereken pek çok “Sınır” riski hakkında endişelenmesi gerekiyor. Burada şapkanın yanı sıra kamçının da kask ve kalkan tarafından değiştirilmiş olması ve ayrıca bir suç şirketi olan Naziler, gizli efsaneler, gizli üsler, retro-fütüristik yeniliklerle kendini süsleme senaryosu nedeniyle, bir seçim parçasını kesmeyi unutmadan sürekli Kırmızı Kafatasının düşmanına (Hugo Weaving tarafından inanılmaz bir şekilde analiz edildi), ünlü kaynakların da “Amerika” (ve “Yenilmezler” ile ilişkilendirildiğinden emin olmak için?). Kıyafetini toparladığı Ultimates (konseptler evi’nin en efsanevi süper kahramanlarından birinin günümüzdeki yeniden yorumlanması) Steve Rogers / Kaptan Amerika artık bir bayrak sunan ve aynı zamanda modası geçmiş mükemmeller sunan, ancak kelimelerin en saf yorumunu somutlaştıran basit erkek izci değil kahraman, ilk kez yapıldı derece dikkate değer.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz