“Kuyruklu Piyano 2013” Iyi Bir Film Mi?

Rate this post

Kuyruklu Piyano 2013 Iyi Bir Film MiBu nedenle, Kuyruklu Piyanonun sürdüğü 90 dakika boyunca neler olup bittiğine dair mantıklı açıklamalar bulmaya çalışan herhangi bir kişi doğrudan sigorta talep işyerine gidebilir. Öte yandan, seyirci, filmin ev sahipliği tarzı, etkili atmosferi ve psikolojik dalgalanmasıyla kendini uzaklaştırmasına izin verirse, Viyana Filarmoni Orkestrası’ndaki Yeni Yıl performansı boyunca kesinlikle bir müzik tutkunu gibi büyülenecek. Amerikalı senarist Damien Chazelle tarafından geliştirilen filmin konusu marjinal: genç bir piyanist Tom Selznick (cümleyle eğlendi Elijah Timber (şu anda ispanyol filminde bir aktör Oxford’da Suçlar [+] tarafından Alex de la Iglesia ve yakında sinemalarda da görülecektir içinde Fenêtres ouvertes [+], cesur yeni bir dönüş Nacho Vigalondo), son zamanlarda ortadan kaybolan bir üstadın gerçekten karmaşık kompozisyonunu analiz ettiği kısa bir resital nedeniyle oradaki cesaret verici işini bıraktıktan yıllar sonra Chicago’ya gidiyor. Konserini verandadan takip eden popüler bir yıldız olan muhteşem genç partnerinin bakışları altında, kendisini başarısızlığını yaratan piyanonun yanı sıra sahneye çıkmak için muazzam sahne şokuyla uğraşırken bulur.

Ve ayrıca, bir krank onu (eşiyle birlikte) en küçük yanlış notta öldürmeye gözdağı verdiğinde tek bir hata yapmaktan daha da dehşete düşer. Kedi ve aynı zamanda bilgisayar faresi oyunu kesinlikle ölümcül olacağı gibi başlayan, bize barok bir yöntemle ve şu anda Eugenio Mira’nın önceki filmini tanımlayan opera tarzıyla tasvir ediliyor: Agnosia [+] Gerilim, neredeyse gerçek zamanlı olarak bir oditoryumda gerçekleşir. seyirci en iyi koltuğa sahip, çünkü gösteriye katılarak, bu gece toplanan hedef pazarın geri kalanının bilmediği bir şeyi anlıyor, hepsi Selznick’in sanat hayatına geri dön. Bu kutsanmış alandan, durumlar daha da gerilimle doludur, ayrıca durumlar kendilerini o kadar şiddetli, inanılmaz ve aynı zamanda zor bir şekilde sunarlarsa, daha önce belirttiğimiz bu güvenilirlik sınırının kısıtlanmasına giderler. Mira tarafından ihtiyatlılık veya alay etme korkusu olmadan yorumlanan bu ileri gösteride kendisinin gemiye alınmasına izin verdiyse, Timber’ın kişiliğini istila etmenin yanı sıra ortaya çıkan endişe izleyiciyi bunaltmakta yetersiz kalmaz. Süpervizörün aşırı küstahlığı, mantığın zorbalığının bu zamanlarında patlar ve aynı zamanda izleyicinin kendisinin sinema performansında gözlerinin önünden geçen uyumsuz bir not olmamasını gerektirdiği yerde açıklama yapar. Eugenio Mira, bize sunduğu programın savurganlığıyla faz şokuna ve en akılcı izleyicilere direniyor.

“Kuyruklu Piyano 2013” Filminin Özeti

Tom Selznick, neslinin en yetenekli piyanistlerinden biri olarak kabul edilir. Ne yazık ki, felç edici bir sahne korkusu onu 5 yıl boyunca opera binası’ndan uzak tuttu. Chicago’da özel bir performans için tekrar sahneye çıkmaya karar verdiğinde, film eleştirmenlerinin yanı sıra büyük bir izleyici kitlesi onu bekliyor. Doldurulmuş bir alanda, projektörlerin sert ışığı altında Tom, puanına aktarılan odağı için bir not bulur. Bu zararlı bir mektup: diğer yarısının hayatını korumak için kesinlikle en ufak bir yanlış nota çalmadan hayatının performansını sunması gerekecek. Tesislerden ayrılamayan Tom, alarm sistemini yükseltmeye ve ayrıca bu notun yazarını belirlemeye çalışır… Bu nedenle, Kuyruklu Piyanonun sürdüğü 90 dakika boyunca neler olup bittiğine dair mantıklı açıklamalar arayan herkes doğrudan sigorta talep işyerine gidebilir. Öte yandan, izleyici sahnelemenin güzelliği, güçlü ortamı ve ayrıca filmin psikolojik yükselişiyle kendini kaptırmasına izin verirse, Viyana Filarmoni Orkestrası’ndaki Yeni Yıl konseri boyunca kesinlikle bir şarkı hayranı gibi büyülenecektir. Sahne şoku birçok insanın yaşadığı bir şeydir.

Kuyruklu Piyano 2013 Filminin Özetiİster ilk kez sahneye çıksınlar, ister yirminci olsun, bazı insanlar, önemli bir grubun performans göstermelerini beklediği bir sisteme yaklaştıklarında jöle arayan ayaklarının hissini titreyemezler. Yine de bir şekilde, bu duruma bir son vermek için dua ettiğiniz kadar cesaretiniz de var. Hata yapabilir, uyguladığınızdan farklı bir teknik kullanabilirsiniz ve ayrıca küçük bir nokta ters giderse, gerçekten önemli olmayacaktır. Yine de Tom’un o lüksü yok. Mesleğinde dönüşüm noktasında verimlilik vermesi gereken bir konser piyanistidir. Sanki bu stres ve bu aşama şoku yetersizmiş gibi. Kuyruklu Piyano 2013 ispanyol gerilim filmi yöneten Eugenio Mira ve ayrıca başrolde İlyas Kereste yanı sıra John Cusack. Film, bir zamanlar geri dönüş performansı için geri dönen, sadece kötü bir nota çalarsa onu kesinlikle öldürecek bir keskin nişancı tarafından hedef alınacak çekici bir piyanistin hikayesini anlatıyor. Filmin prömiyeri 20 Eylül 2013’te Fantastic Fest’te yapıldı ve 30 Ocak 2014’te Vod’da yayınlandı. 7 Mart’ta ABD sinema salonlarında sınırlı bir lansman aldı. Kuyruklu Piyano, Alex Winter months’un 1993’te epizodik rolü olmayan ilk film göreviydi.

“Kuyruklu Piyano 2013” Filmi Neyle Ilgili?

Kuyruklu Piyano 2013 Filmi Neyle IlgiliAmerikalı sinema yazarı Damien Chazelle tarafından geliştirilen filmin konusu çok az: genç bir piyanist Tom Selznick (Elijah Timber’ın cümlesiyle eğlendi (zaten ispanyol filminde bir aktör Oxford’da Suçlar [+] Alex de la Iglesia’nın yanı sıra bu hızla görülecektir Fenêtres ouvertes’teki tiyatrolarda [+], cesur yeni bir dönüş Nacho Vigalondo), son zamanlarda ortadan kaybolan bir ustanın son derece karmaşık makyajını analiz ettiği, çalışmayı durduran bir resital nedeniyle oradaki umut verici mesleğini bıraktıktan birkaç yıl sonra Chicago’ya gidiyor. Gösterisini verandadan takip eden popüler bir yıldız olan harika genç diğer yarısının bakışları altında, kendisini başarısızlığını tetikleyen piyanoyla ve sahneye çıkma konusundaki büyük sahne korkusuyla karşı karşıya bulur. Ve bir krank onu (karısına ek olarak) en azından yanlış bir notla öldürmeyi tehlikeye attığında tek bir gaf yapmaktan daha da korkuyor. Başlayan ve aynı zamanda ölümcül olacak olan bilgisayar faresinin yanı sıra evcil kedi oyunu da bize barok bir şekilde ve şu anda Eugenio Mira’nın önceki filmini karakterize eden aynı opera tasarımında tasvir ediliyor: Agnosia [+] Gerilim, izleyicinin oynadığı bir amfitiyatroda neredeyse gerçek zamanda geçiyor.

Performansa katılarak, bu gece toplanan hedef pazarın geri kalanının bilmediği bir şey bildiği için en iyi dirsekli sandalyeye sahip, hepsi Selznick’in yaratıcı hayata geri dönmesiyle hareket etti. Bu kutsanmış konumdan olaylar daha da gerilimle doludur, ayrıca durumlar kendilerini o kadar şiddetli, etkileyici ve aynı zamanda zor bir şekilde sunuyorlarsa, daha önce bahsettiğimiz bu itibar eşiğinin sınırındadırlar. Mira tarafından alçakgönüllülük veya alay etme endişesi olmadan yorumlanan bu yenilikçi programda kendini gemiye almasına izin verdiyse, ortaya çıkan ve aynı zamanda Kerestenin kişiliğine saldıran endişe, izleyiciyi şaşırtmak için çalışmayı bırakmaz. Yönetmenin taşan küstahlığı, izleyicinin kendisinin sinema şovunda gözlerinin önünden geçen uyumsuz bir not olmamasını gerektirdiği bu mantık ve açıklama diktatörlüğü dönemlerinde patlar. Eugenio Mira, bize sunduğu programın savurganlığıyla sahne korkusuna ve en makul seyircilere direniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz