‘Yedinci Oğul’, Film

Rate this post

'Yedinci Oğul', FilmYedinci Çocuk, Joseph Delaney’nin eşsiz The Spook’s Apprentice’ine dayanan 2015 yapımı bir fantastik filmdir. Hikaye, bir ailenin yedinci çocuğu olan Thomas Ward’ı sabitliyor. Sergei Bodrov tarafından yönetildi ve başrolde Ben Barnes, Jeff Bridges ve ayrıca Julianne Moore. Müziği Marco Beltrami’ye aittir. Günü defalarca değiştirdikten sonra, 6 Şubat 2015’te Amerika Birleşik Devletleri’nde 3D ve ayrıca IMAX 3D olarak piyasaya sürülürken, Fransa’da 17 Aralık 2014’te Kuzey Amerika’nın en iyilerinden önce piyasaya sürüldü. Sinemalara ulaşmadan önce çok sayıda soruna dayanan birkaç film yok, ancak ‘Yedinci Çocuk’ (‘Yedinci Çocuk’, Sergei Bodrov, 2015) davası, 18 Ekim 2013’te yayınlanmış olması gerektiği göz önüne alındığında oldukça tuhaf, ancak aralarındaki sözleşme Efsanevi olarak Warner’ın da dahil olduğu bir sonun yanı sıra 2. projeyi ihmal etmeyi tercih etti.

Universal’ın hakların kontrolünü ele geçirdiği öğrenildikten hemen sonra, ancak en iyisinin 2005 yılına ertelendiği ortaya çıkana kadar aylar geçti, 1 Ocak ispanyol sinemalarına geldiğinde. ‘Yedinci Çocuk’, Joseph Delaney’nin şu anda 16 taksiti olan bir edebiyat efsanesine başlayan ‘Hayaletin Çırağı’ romanının sinemaya sıçramasıdır. Film uyarlamasının, ödüllendirici bir franchise işinin başlangıcı olma kavramıyla doğduğu açıktır, ancak şu anda, ilk taksitin ne olması gerektiğine dair tatmin edici olmayan koleksiyonun onu tek taksit haline getirdiği birkaç durum vardır. , bu durumda da aynısı olacak mı? 7. Çocuk, halihazırda 16 enstalasyonu olan edebi bir efsaneye başlayan Joseph Delaney’in eşsiz ‘Hayaletin Çırağı’ sinemasına dalışıdır. Film uyarlamasının bir franchise’ın başlangıcı olma fikriyle doğduğu açıktır, ancak kutu işyeri koleksiyonundaki başarısızlık efsanenin yalnız ve aynı zamanda kötü bir taksitte kalmasına neden oldu.

Yedinci Çocuk’un Hikayesi

Masal ve sihirle dolu büyüleyici bir çağda, büyülü bir düzenin son savaşçısı, inanılmaz güçlere sahip bir kahraman olan son Yedinci Çocuğu aramak için dünyayı dolaşır. Kırsal kesimdeki huzurlu hayatından hızla kopan genç kahraman, deneyimli eğitimcisi ve akıl hocasıyla karanlık kraliçe’yi ve ayrıca Yedinci Çocuk krallığını yok etmek için kurulan doğaüstü suikastçılar ordusunu devirmek için cesur bir yolculuğa çıkar. Yüzyıllar boyunca, eski bir onurlu savaşçı soyu olan Şahin Şövalyeleri, insanları aslında karanlık hayvanlardan korudu. Şimdi sadece bir tane kaldı, Usta John Gregory, kılıcı kadar keskin bir dili olan gri saçlı bir ejderha katili. Bu cadı arayıcı, hepsinin kraliçesi tarafından cezbedildi, ancak duyu kaygısı hatasını yaptı. Ve nezaketinin bedelini ödemek zorunda. Aslında gömdüğüme inandığım karanlık numara ortaya çıkmak üzere… Saygı duyduğu tek erkek tarafından ihanete uğradıktan sonra, Cadıların Kraliçesi Anne Malkin, hapsedilmesi sırasında özlemini besler. Yeni üyeler Ayının gelmesiyle, korkunç cadı’nın güçleri, sonunda onsuz zarar vermeyi başarana kadar yükselir. İntikam almak için kurulan Anne Malkin, onları gerçekten reddeden dünyayı cezalandırmak için dünyanın dört bir yanından bir cadı, sihirbaz ve doğaüstü dehşet ordusu toplar. Canavar aslında insanları yok etmek istediği kadar masrafsız da hasar gördü…

Yedinci Çocuk'un HikayesiMalkin, Gregory’ye saldırıp arkadaşlarını öldürdüğünde, Şahin Şövalyesinin son Yedinci Oğlunu aramak için ayrılmaktan başka seçeneği yoktur. Gregory ile büyülü ormanlarda ölümle yüzleşmenin yanı sıra bir deneyime başlamak için evini terk etmesi gereken basit bir köylü olan Tom Ward ve ayrıca Malkin’in tepedeki inine ulaşma yollarında yatan tehlikeler. Ancak Tom’un içinde anlamadığı bir sırrı da vardır, annesi bir cadı olduğu için kendisinin zarar vermeyi planladığı güçlü kara büyü de onun bir parçasıdır. Gregory ve Tom, daha önce hiç görülmemiş hayvanların, katil sihirbazların ve zor canavarların muhteşem bir dünyasında Karanlığın Kraliçesine ulaşmak ve gücü durdurulamadan onu durdurmak için seyahat ederken saatler geçiyor. Tom’un bağlılığı, kurbanları arasında, onlara zarar vermek için gönderilen melez bir cadı (onun gibi) Alice’i sevdiğinde test edilir. Kefil olan iki düşmanın hissettiği artan ilgi, onları sevgi ve sorumluluk arasında seçim yapmaya zorlayacaktır. Duygularına ihanet mi edecekler yoksa aile ağacını mı terk edecekler? İki güç, dağın kalbindeki son bir çatışmada çatışır. Efendi Gregory, içindeki karanlığı da yakalamadan Malkin Ana’nın içindeki karanlığı devirebilecek mi? Malkin’in gücü sonunda Şahin Şövalyelerinin gücünü devralacak mı? Alice, aile üyeleri için ortadan kaldırmaya mı yoksa kalbini takip etmeye mi karar verecek? Ve son olarak, Tom karanlığı yenebilir ve Yedinci bir Çocuğun gerçek gücünü ele geçirebilir mi?

Süpervizör ve Oyuncu Kadrosu

Süpervizör ve Oyuncu Kadrosu28 Haziran 1948’de Rusya’da doğan Sergei Bodrov adı, ‘Tepelerin Tutuklusu’ (‘Kavkazskiy plennik’) tarafından kazanılan uluslararası dilde en iyi film dalında Oscar adaylığı sayesinde 1996’da sinema mahallesinde öne çıkmaya başladı. Heykelciği ‘Kolya’ya (Jan Sverak, 1996) gitti, ancak Bodrov o zamandan beri ‘Serbest Koşmak’ (‘Serbest Koşmak’, 1999) ve ‘Ayı Öpücüğü’ (‘Ayı Öpücüğü’, 2002) gibi başlıkları vurgulayarak özenle ateş etmeye devam etti. Yine de Bodrov’un, aynı şekilde en iyi yabancı film dalında Oscar’a seçilen bir film olan ‘Mongol’ ile Hollywood’un ilgisini bir kez daha elde etmek için 2007’ye kadar beklemesi gerekiyordu, ancak galip’in ‘Kalpazanlar’ olduğunu duyurduklarında bir kez daha koltuğa oturdu. (Stefan Ruzowitzky, 2007). Aslında o zamandan beri daha da fazla film çekti, ancak ‘Yedinci Çocuk’ aslında solo yaptığı ilk film çünkü bu 2. ve bu arada son adaylık. Gerçek şu ki, rol büyük olasılıkla Sam Claflin’e olacak, ancak müzakerelerin yerine getirilmesiyle ilgili değildi ve atölye son olarak, Narnia Kroniklerinin film varyasyonlarında Hazar’a hayat verdiği için bazı çekiciliği takdir eden genç bir ingiliz yıldız olan Ben Barnes’ı seçti.

Filmografisinde, Oscar Wilde’ın 2009’da Oliver Parker tarafından yönetilen romanının film uyarlamasında Dorian Gray’i canlandırmış olmanın gerçeği de ayrı duruyor. Projeye daha fazla varlık sağlamak için Oscar ödüllü Jeff Bridges, ‘Rebel Heart’ (‘Crazy Heart’, Scott Cooper, 2009) filmine katılımından dolayı beş farklı etkinlikte aday olduğu ve aynı zamanda yakın zamanda başka bir filme katılan bir onurla imzalandı son zamanlarda iştah Oyunlarının sondan bir önceki enstalasyonunda gördüğümüz ve bu yıl 5. Akademi Ödülü seçimini kimin alabileceğini gördüğümüz bir rüya romanının ve ayrıca Julianne Moore’un uyarlanması, ‘Siempre Alice’ (‘Still Alice’, Richard Glatzer ve ayrıca Wash Westmoreland, 2014) sayesinde çok teşekkürler. onu eve götürmesi pek olası görünmüyor. ‘Yedinci Çocuk’un oyuncu kadrosu, 2015 yılı boyunca birçok başlıkta kesinlikle göreceğimiz İsveçli genç bir yıldız olan Alicia Vikander’in bakışlarıyla tamamlandı, Sean Bean’in piç çocuğu Harington’ı ‘Game of Thrones’da belirledi – 2014’ün en korsan koleksiyonu, “onur” diye ayrıca 2012 ve 2013’e girdi -, Bruce Willis’in ‘Altıncı Hounsou’daki ortağı Olivia Williams, 2004’te ‘Amerika’da’ (‘Amerika’da’) Oscar yarışmacısı, Jim Sheridan, 2002) ve Antje Traue. Ben Barnes, Hazar’ı Narnia Kroniklerinin film versiyonlarında canlandıran genç ingiliz aktör. İşe daha da fazla varlık kazandırmak için Jeff Bridges’e ve ayrıca kötülüğü intikam arayan bir cadıyı canlandıran Julianne Moore’a yetki verildi. Bununla birlikte, onun hesabını karıştırırsak, bundan sonra tanımlanamayan bazılarının da olduğunu görürüz İsveçli genç bir aktris olan Alicia Vikander, Game of Thrones’un mükemmel baş karakteri Harington’ı paketliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz